Dokkum is natuurlijk de mooiste vestingstad van Nederland. Dat weten wij als Dokkumers al lang, maar bij de ANWB zijn ze nog niet helemaal overtuigd. Zij hebben veertig vestingsteden die een beschermd stadgezicht hebben geselecteerd als mogelijke kandidaat. Dat moeten er natuurlijk 39 zijn…. die voor de tweede plek strijden. Want Dokkum is natuurlijk de mooiste!

Stuk voor stuk zijn de steden versterkt tussen de 15e en 18e eeuw om de vijand buiten de poort te houden. Spanjaarden, Fransen, Duitse vorsten  (of Engelsen) … er is wat afgeknokt in Nederland. Gelukkig is dat verleden tijd. Wat bleef zijn steden en stadjes waar de historie van de gevels druipt en waar je heerlijk kunt wandelen over stadswallen en -muren met weergaloos uitzicht. Met duidelijk aanwezige wallen, muren en/of poorten, met niet meer dan 40.000 inwoners en een duidelijke stedelijke structuur. Ook van belang zijn de recreatieve mogelijkheden (is het leuk om dit stadje te bezoeken?).

Stemmen

Ga naar het stemformulier, vink hierop Dokkum aan en stem!